چگونه در دوران بارداری با همسر خود رابطه جنسی داشته باشیم؟

رابطه جنسی و دوران بارداری

اگر باردارید مسلما ترس هایی در مورد اینکه آیا داشتن رابطه ی جنسی در طول بارداری برای جنین خطرناک هست یا نه شما را آزار می دهد.به موازات پیشرفت دوران بارداری به صورت طبیعی ، داشتن مقاربت جنسی هر زمان که لازم باشد بدون مانع است. اما تمایل به این عمل در دوران بارداری دچار تغییر می شود. ابتدا به دلیل نوسانات هورمونی ، خستگی یا تهوع ، باعث کاهش این تمایل شود. د ر طول سه ماه دوم به دلیل افزایش جریان خون در اندام تناسلی و سینه ها ممکن است تمایل شما برای مقاربت را افزایش می دهد. و مجددا در سه ماه سوم به دلیل افزایش وزن ، درد کمر و سایر علائم بار دیگر احساس شما را نسبت به مقاربت کاهش می دهد.رابطه جنسی و بارداری,روابط جنسی و بارداری,روابط جنسی و حاملگی,حاملگی,بارداری,رابطه جنسی در دوران بارداری,مسائل جنسی,مسائل جنسی دوران بارداری,سلامت جنین,سزارین,زایمان,سزارین و عمل جنسی,مقاربت,نزدیکی,روابط جنسی,روابط زناشویی

دکتر جاناتان شر، متخصص زنان و زایمان، استادیار مدرسه‌ پزشکی سینایی نیویورک و نویسنده‌ کتاب پیشگیری از سقط جنین، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.
آیا داشتن عمل جنسی در دوران بارداری به سلامت مادر یا جنین آسیب نمی‌رساند؟
داشتن عمل جنسی در یک بارداری عادی اشکال ندارد. به طور معمول، میل جنسی زن طی ۱۲ هفته‌ی اول کاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید از آغاز تا پایان بارداری عمل جنسی داشته باشید. با وجود این، اگر طی بارداری مشکلی مانند خونریزی یا انقباض‌های پیش از موعد رخ دهد یا اگر دهانه‌ی رحم در پایان بارداری گشاد شود، پزشک به شما سفارش می‌کند عمل جنسی نداشته باشید. بنابراین، اگر درباره‌ی عمل جنسی طی بارداری نگران هستید یا در این‌باره پرسشی دارید یا به مشکلی برخورده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.
آیا عمل جنسی به هر حالت و به هر نحوی می‌تواند انجام شود؟
عمل جنسی به هر حالت و به هر نحوی می‌تواند انجام شود، به شرط این که خونریزی مهبلی، سابقه‌ی زایمان پیش از هنگام و گشاد شدن دهانه‌ی رحم وجود نداشته باشد (پزشک شما باید وضعیت دهانه‌ی رحمتان را پس از آزمون هفته‌ی ۳۶ به شما بگویید، وگرنه به او یادآوری کنید). البته، در هر صورت مردان باید از داخل کردن عمیق و با فشار به مهبل خودداری کنند، زیرا ممکن است به همسرشان آسیب برساند.
چه مدت پس از عمل سزارین می‌توان عمل جنسی داشت؟
پس از عمل سزارین پزشک شما هر ۴ هفته بررسی پس از زایمان را انجام می‌دهد. هر زمان که او به شما گفت مشکلی وجود ندارد، می‌توانید عمل جنسی را آغاز کنید. پس با مشورت با پزشک نگرانی‌ها را برطرف کنید و فرصت را از دست ندهید. بیاد داشته باشید که پزشک شما بهترین کارشناسی است که می‌تواند به شما پاسخ درست را بگوید.