هرم غذایی و مواد غذایی موجود در هر گروه

 

شما باید بدانید که به طور کلی در طول شبانه روز  نیازهای غذایی ما شاملهرم غذایی و مواد غذایی موجود در هر گروه کربو هیدراتها ، پروتئین ،چربی ، ویتامینها ، مواد معدنی و آب است .هر کدام از این گروههای غذایی تعدادی از از مواد مغذی و نه همه آنها را برای شما فراهم می کند .غذاهای یک گروه هرم نمی توانندبجای غذاهای گروه دیگر مصرف شوندو هیچ کدام از گروههای غذایی هرم از گروه دیگر مهمتر نیستند.انسان برای سلامت خود به همه گروههای غذایی هرم نیاز دارد.

گروههای اصلی غذایی

 

گروههای اصلی  غذایی:  فهرستی از مواد غذایی هستند که از نظر مواد مغذی با هم تشابه دارند و برای تامین نیازهای غذایی ، هر روز باید در برنامه غذایی از آنها استفاده شود . مواد غذایی هر گروه تقریبا ارزش یکسانی دارند و می توانند به صورت جانشین هم به کار برده شوند . هیچ گروهی به تنهایی تمام مواد مغذی را در برندارد و بایستی همه گروهها استفاده شود .

 مواد غذایی در چهار گروه‌ اصلی غذایی طبقه‌ بندی می‌شوند:

 

1 . گروه‌ نان و غلات و مواد نشاسته ای

۲ . گروه‌ گوشت‌ ، حبوبات‌ ، تخم مرغ  و مغزها

۳ . گروه‌ شیر و لبنیات‌

۴ . گروه‌ میوه‌ها و سبزیجات

لیست مواد غذایی موجود در هر گروه

 

1 . گروه‌ نان‌ و غلات و  مواد نشاسته ای

 

موادغذایی مانند نان‌، ماکارونی‌، گندم‌، جو و ذرت‌ در این‌ گروه‌ قرار می‌گیرند. موادغذایی‌ این‌ گروه‌ بیشترین‌ سهم‌را در تأمین‌ انرژی‌ بدن‌ دارا می باشند . همچنین حاوی فیبر و انواع ویتامینها از جمله ویتامینهای گروه B   هستند .

۲ . گروه‌ گوشت‌ ،  حبوبات ، تخم مرغ و مغزها‌

 

انواع‌ گوشت‌های‌ قرمز (گوسفند و گوساله‌)، گوشتهای‌ سفید (مرغ‌ و ماهی‌)، اعضای‌ داخلی‌ بدن‌ (جگر، دل‌، قلوه‌، زبان‌ و مغز)، تخم‌ مرغ‌، حبوبات‌ (نخود، لوبیا، عدس‌، لپه‌، ماش‌) و مغزها (گردو، فندق‌، بادام‌، پسته‌ و تخمه‌ها) در این‌ گروه‌ قراردارند. این‌ گروه‌ مهم ترین‌ نقش‌ را در تأمین‌ پروتئین‌ موردنیاز بدن‌ داشته وبه‌ علاوه ،‌ منابع ‌مهمی‌ برای‌ تأمین‌ آهن‌ و روی‌ و ویتامینها  برای‌ خون سازی‌ محسوب‌ می‌شوند.

۳ . گروه‌ شیر و لبنیات‌

 

شیر، ماست‌، کشک‌، پنیر وبستنی‌ از نمونه‌های‌ غذاهای‌ این‌ گروه‌ هستند. غذاهای‌ این‌ گروه ،‌ منبع‌ اصلی‌ تأمین‌ کلسیم‌ و فسفر بدن‌ هستند و‌ برای‌ رشد واستحکام‌ استخوان‌ها (جلوگیری‌ از پوکی‌ و نرمی‌ استخوان‌) و دندان‌ها ضروری‌می‌باشد. علاوه‌ بر کلسیم‌ و فسفر، غذاهای‌ این‌ گروه‌ حاوی‌ ویتامین‌های‌ B و A نیزبوده و لذا در سلامت‌ بینایی‌ و پوست‌ نیز مؤثرند.

۴ . گروه‌ میوه‌ها و سبزیجات‌

 

سبزی‌های‌ برگی‌، اسفناج‌، هویج‌، کدو حلوایی‌، گوجه‌فرنگی‌، طالبی‌، زردآلو، آلو، هلو، شلیل‌ و انبه‌ از نمونه‌های‌ این‌ گروه‌ بوده و علاوه بر میوه های تازه، کمپوت ها  ( میوه های کنسرو شده) و خشکبار ( میوه های خشک شده) و آب میوه ها را نیز می توان جز این گروه به حساب آورد. میوه‌ها و سبزی‌ها منابع‌ اصلی‌ تأمین‌ فیبر، ویتامین‌ و موادمعدنی‌ بدن‌ ما محسوب می شوند. این‌مواد علاوه‌ بر این که‌ برای‌ رشد و ترمیم‌ بافت‌ها لازم اند، خاصیت‌ آنتی‌ اکسیدانی ‌داشته‌ و در پیشگیری‌ از ابتلا به‌ سرطان‌ نقش‌ مهمی‌ دارند.

منبع : دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی