طرز تهیه رولت ساده

اگر دوست دارید یک عصرانه خوشمزه داشته باشید به شما پیشنهاد میکنم حتما برای خودتان و فرزندانتان این رولت را تهیه کنید.

مواد لازم جهت تهیه رولت ساده

آرد کاملا سفید : ۱۰۰ گرم
تخم مرغ :  ۵ عدد
شکر : ۱۰۰ گرم
آب گرم  : ۳ قاشق سوپخوری
وانیل : یک دوم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر : یک سوم قاشق چایخوری
پودر شکر : یک فنجان برای تزئین روی رولت
مواد داخل رولت:
خامه : ۱۵۰  گرم
پودر شکر : یک دوم فنجان
وانیل :  یک سوم قاشق چایخوری

طرز تهیه رولت ساده

سفیده تخم مرغ را جداگانه خوب به هم می زنیم تا سفت شود. یک دوم شکر را به آن اضافه کرده، خوب به هم می زنیم و بعد از سفت شدن کامل، آن را کنار می گذاریم.
زرده ها را با وانیل و آب گرم به هم می زنیم تا کف کند. بقیه شکر را به آن اضافه کرده و خوب به هم می زنیم تا مایع، کرم رنگ شود. آرد و بیکینگ پادر را یک بار الک کرده و به تدریج به زرده اضافه می کنیم.
سفیده را در سه مرحله داخل مایع می ریزیم و آرام و به صورت دورانی و در یک جهت آن را به هم می زنیم. کاغذ روغنی را در کف سینی فر قرار داده و مایع را روی آن می ریزیم و با کاردک سطح آن را صاف می کنیم. سینی را در فر۳۵۰ درجه به مدت۲۰- ۱۵  دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می دهیم تا نان بپزد، ولی خشک نشود.
برای تهیه مواد داخل رولت، خامه و پودر شکر و وانیل را با هم مخلوط می کنیم.
سپس نان پخته شده را روی دستمال تمیزی برمی گردانیم و با برس روی کاغذ روغنی چسبیده به نان ، کمی آب می مالیم و آن را از نان جدا کرده و بلافاصله نان را لوله می کنیم و می گذاریم سرد شود. نان سرد شده را باز کرده و خامه آماده شده را با کاردک به طور یکنواخت روی آن می مالیم. مجدداً نان را لوله کرده و روی آن را با پودر شکر یا خامه آماده شده تزئین می کنیم و آن را در یخچال قرار می دهیم.طرز تهیه رولت ساده

منبع : تبیان